Marlie Van Roij
Zorgbemiddeling, cliëntenadministratie, Flexpool

Hoe is je carrière bij PSW begonnen?
“Na mijn stage bij Woonbegeleidingscentrum PSW Magdalenastraat, kreeg ik hier een baan aangeboden. Eigenlijk heb ik vanaf toen een hele tijd in en rondom Heythuysen gewerkt. Een aantal verhuizingen meegemaakt en mensen om mee heen zien wisselen van functie of plek. Na een laatste verhuizing, ben ik uiteindelijk meegegaan naar Woonbegeleidingscentrum PSW Vlasrootsingel, waar ik in totaal dertien jaar met veel plezier heb gewerkt.” 

 Had je er ooit over nagedacht om iets anders te gaan doen?
“Ik heb het altijd erg naar mijn zin gehad, maar ging wel op zoek naar uitdagingen, in de vorm van cursussen, trainingen en extra taken. Denk bijvoorbeeld aan BHV en het begeleiden van stagiaires op de werkvloer. Ik ben best lang zoekende geweest wat ik naast mijn functie als begeleider wilde gaan doen. Als persoonlijk begeleider moest ik WLZ-ophogingen voor indicatie aanvragen voor cliënten. Zo kwam in contact met een maatschappelijk werkster. Toen dacht ik weleens: “dat lijkt me echt leuk werk. Als daar ooit een plekje vrijkomt, wil ik dat wel proberen.” Uiteindelijk kwam de afdeling zorgbemiddeling van de grond en een half jaar later was er een vacature voor 16 uur. Ik heb gesolliciteerd en heb de baan gekregen. Vervolgens heb ik toen een tijdje twee banen gecombineerd.” 

Hoe vond je het om twee banen te combineren?
“Ik kon het stukje wonen niet helemaal loslaten, dus de combinatie vond ik in het begin heel leuk. Zo kon ik ook ontdekken of zorgbemiddeling iets voor mij was. Wel werd het steeds lastiger om de werkdagen te combineren. Vanuit betrokkenheid wilde ik ook helpen als er bijvoorbeeld zieken waren, maar uiteindelijk werkte dit niet goed voor mijn werk-privé balans. Om meer regelmaat in mijn werkzaamheden te krijgen, werk ik nu 16 uur voor zorgbemiddeling, 8 uur voor cliëntadministratie en 4 uur in de flexpool. 

Helpt je zorgachtergrond bij de verschillende werkzaamheden die je nu hebt?
Ja, zorgbemiddeling richt zich bijvoorbeeld nu nog vooral op wonen en daar weet ik zelf veel van af. Als ouders vragen hebben, kan ik hier snel op inhaken. Dat vind ik zeker een voordeel. Ik ben nog steeds voor de cliënten aan het werk, alleen in een andere rol.’ 

Wat maakt dat je al 21 jaar binnen de organisatie werkt?
“Het is bij PSW altijd mogelijk om iets extra’s te doen naast je “normale” functie, zoals scholingen en trainingen. Er wordt met je meegedacht en op deze manier heb ik mij kunnen ontwikkelen. Daarnaast wordt er naar je ideeën geluisterd en beslissingen worden gezamenlijk genomen. De lijnen bij PSW zijn kort en ik ken, ondanks de groei van de organisatie, nog steeds de meeste gezichten.”